menu

LICENCJA ZAWODNICZA PZSS

W dniu 24.08.2022 (środa), biura ZKS Gwardia będą czynne do godziny 13.00.

poniedziałek, 25 lipca 2016

Sukcesy "Gwardzistów" na XXII FOOM!

FOOM strzelectwo

„Dwa złote medale wystrzelał Jakub Rabczuk”

We Wrocławiu zakończyły się finały XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (20-24.07.2016 r.)w strzelectwie sportowym. W zawodach wystartowało ponad 250 zawodników z 49 klubów. Województwo Lubuskie było reprezentowane przez 15 strzelców „Gwardii” Zielona Góra. Młodzi Zielonogórzanie spisali się znakomicie i w klasyfikacji klubowej zajęli II miejsce z dorobkiem 93 punktów. Zwyciężyli strzelcy „Zawiszy” Bydgoszcz, uzyskując 108 punktów, a na trzecim miejscu zawody zakończył „Kaliber” Białystok z 87 punktami. Wszyscy reprezentanci Zielonej Góry strzelali bardzo ambitnie i tworzyli zgrany kolektyw, co pozwoliło zająć III miejsce w klasyfikacji województw i zdobyć dla Lubuskiego 93 punkty, co jest znakomitym osiągnięciem.

Najlepszym zawodnikiem ekipy z Zielonej Góry był Jakub Rabczuk, który zdobył dwa złote medale i tytuły Mistrza Polski juniorów młodszych. Jakub jest uczniem Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze i dzięki pomocy szkoły może łączyć naukę z wyczynowym uprawianiem strzelectwa. Wychowanek duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki wygrał dwie konkurencje olimpijskie, najpierw pistolet pneumatyczny 40 strzałów, a na koniec zawodów Pistolet dowolny 40 strzałów. Na uroczystym zakończeniu Olimpiady Jakub Rabczuk został wybrany najlepszym zawodnikiem strzelań pistoletowych i w nagrodę otrzymał najnowszy pistolet pneumatyczny.

Zawodnikiem numer dwa w ekipie zielonogórskiej był Marek Ujazdowski. Wychowanek trenera Jerzego Wolnika zdobył dwa brąz owe medale w tych samych konkurencjach co Jakub Rabczuk. Piąty medal dla „Gwardii” zdobył Jakub Światły, wychowanek Mieczysława Kubiaka i Jerzego Zarzyckigo, który zdobył brązowy medal w pistolecie szybkostrzelnym.

Pozostali „Gwardziści” zdobywali punkty i dobre miejsca blisko podium. Najbliżej medalu była Julita Bącler, wychowanka trenera Damiana Komolki, która w karabinie sportowym 60 leżąc zajęła 4 miejsce z wynikiem 603,2 punkta, co jest nowym rekordem życiowym zawodniczki. Kolejna karabiniarka Anita Polewska była 9 w karabinie pneumatycznym 40 strzałów (399,5 pkt). W konkurencji karabin sportowy 3x20 Julita Bącler zajęła 10 miejsce (549 pkt), a Karolina Pawlak była 11 (547 pkt). Najlepszym karabiniarzem był Radosław Mielcarek, który w karabinie pneumatycznym 40 strzałów był 14 z wynikiem 379,5 punkta. W trakcie Mistrzostw rozegrano finał „strzelań sieciowych” w strzelaniach pneumatycznych, w którym wystartowali zawodnicy, którzy w korespondencyjnych strzelaniach pneumatycznych zajęli miejsca w pierwszej ósemce. Tą rywalizację również wygrał Jakub Rabczuk, a jego kolega Jakub Światły zajął 6 miejsce.

Zawody we Wrocławiu pokazały, że o następców Sylwii Bogackiej możemy być spokojni. Doskonała praca trenerów z młodzieżą przynosi oczekiwane sukcesy i w strzelców opłaca się inwestować, bo odpłacą medalami i punktami.

Wspomniana Sylwia Bogacka jest już w Rio de Janeiro i czeka na swoje starty w Igrzyskach Olimpijskich. Wyniki pistoleciarzy „Gwardii” Zielona Góra.

Udział naszych zawodników w XXII Finale OOM, odbył się dzięki dotacji Zarządu Województwa Lubuskiego. 

A. Pistolet pneumatyczny 40 strzałów juniorzy młodsi
1 Jakub Rabczuk 372 punkty
3 Marek Ujazdowski 369 punktów

B. Pistolet pneumatyczny 40 strzałów juniorki młodsze
9 Iga Gawałkiewicz 352 punkty
13 Aleksandra Kwaśniewska 351 punktów
15 Patrycja Jakubowska 351 punktów

C. Pistolet dowolny 40 strzałów juniorzy młodsi
1 Jakub Rabczuk 344 punkty
3 Marek Ujazdowski 329 punktów

D. Pistolet szybkostrzelny 2x30 juniorzy młodsi
3 Jakub Światły 455 punktów

E. Pistolet sportowy 30+30 juniorzy młodsi
9 Jakub Światły 516 punktów
10 Piotr Kuźnik 508 punktów

F. Pistolet sportowy 30+30 juniorki młodsze
11 Patrycja Jakubowska 513 punktów
12 Weronika Trębska 513 punktów
14 Iga Gawałkiewicz 506 punktów

Opracował: Jerzy Zarzycki