Sukcesy "Gwardzistów" na XXII FOOM!

FOOM strzelectwo

„Dwa złote medale wystrzelał Jakub Rabczuk”

We Wrocławiu zakończyły się finały XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (20-24.07.2016 r.)w strzelectwie sportowym. W zawodach wystartowało ponad 250 zawodników z 49 klubów. Województwo Lubuskie było reprezentowane przez 15 strzelców „Gwardii” Zielona Góra. Młodzi Zielonogórzanie spisali się znakomicie i w klasyfikacji klubowej zajęli II miejsce z dorobkiem 93 punktów.

Zwyciężyli strzelcy „Zawiszy” Bydgoszcz, uzyskując 108 punktów, a na trzecim miejscu zawody zakończył „Kaliber” Białystok z 87 punktami. Wszyscy reprezentanci Zielonej Góry strzelali bardzo ambitnie i tworzyli zgrany kolektyw, co pozwoliło zająć III miejsce w klasyfikacji województw i zdobyć dla Lubuskiego 93 punkty, co jest znakomitym osiągnięciem.

Najlepszym zawodnikiem ekipy z Zielonej Góry był Jakub Rabczuk, który zdobył dwa złote medale i tytuły Mistrza Polski juniorów młodszych. Jakub jest uczniem Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze i dzięki pomocy szkoły może łączyć naukę z wyczynowym uprawianiem strzelectwa. Wychowanek duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki wygrał dwie konkurencje olimpijskie, najpierw pistolet pneumatyczny 40 strzałów, a na koniec zawodów Pistolet dowolny 40 strzałów. Na uroczystym zakończeniu Olimpiady Jakub Rabczuk został wybrany najlepszym zawodnikiem strzelań pistoletowych i w nagrodę otrzymał najnowszy pistolet pneumatyczny.

Zawodnikiem numer dwa w ekipie zielonogórskiej był Marek Ujazdowski. Wychowanek trenera Jerzego Wolnika zdobył dwa brąz owe medale w tych samych konkurencjach co Jakub Rabczuk. Piąty medal dla „Gwardii” zdobył Jakub Światły, wychowanek Mieczysława Kubiaka i Jerzego Zarzyckigo, który zdobył brązowy medal w pistolecie szybkostrzelnym.

Pozostali „Gwardziści” zdobywali punkty i dobre miejsca blisko podium. Najbliżej medalu była Julita Bącler, wychowanka trenera Damiana Komolki, która w karabinie sportowym 60 leżąc zajęła 4 miejsce z wynikiem 603,2 punkta, co jest nowym rekordem życiowym zawodniczki. Kolejna karabiniarka Anita Polewska była 9 w karabinie pneumatycznym 40 strzałów (399,5 pkt). W konkurencji karabin sportowy 3x20 Julita Bącler zajęła 10 miejsce (549 pkt), a Karolina Pawlak była 11 (547 pkt). Najlepszym karabiniarzem był Radosław Mielcarek, który w karabinie pneumatycznym 40 strzałów był 14 z wynikiem 379,5 punkta. W trakcie Mistrzostw rozegrano finał „strzelań sieciowych” w strzelaniach pneumatycznych, w którym wystartowali zawodnicy, którzy w korespondencyjnych strzelaniach pneumatycznych zajęli miejsca w pierwszej ósemce. Tą rywalizację również wygrał Jakub Rabczuk, a jego kolega Jakub Światły zajął 6 miejsce.

Zawody we Wrocławiu pokazały, że o następców Sylwii Bogackiej możemy być spokojni. Doskonała praca trenerów z młodzieżą przynosi oczekiwane sukcesy i w strzelców opłaca się inwestować, bo odpłacą medalami i punktami.

Wspomniana Sylwia Bogacka jest już w Rio de Janeiro i czeka na swoje starty w Igrzyskach Olimpijskich. Wyniki pistoleciarzy „Gwardii” Zielona Góra.

Udział naszych zawodników w XXII Finale OOM, odbył się dzięki dotacji Zarządu Województwa Lubuskiego.