II Runda Pucharu Polski Zielona Góra.

Sylwia II Runda Pucharu Polski Zielona Góra

Trzy zwycięstwa Sylwii Bogackiej.

Na strzelnicach „Gwardii” Zielona Góra odbyła się II runda Pucharu Polski w strzelaniach karabinowych i pistoletowych. Do Zielonej Góry przyjechało prawie 250 zawodników z około 40 klubów. Ilość zgłoszeń do zawodów przeszła najśmielsze oczekiwania. To były największe zawody strzeleckie w Zielonej Górze w XXI wieku. Organizatorzy, na czele z Prezesem Klubu Jerzym Karweckim i Prezesem Lubuskiego Związku Strzelectwa Sportowego Romanem Kędrą wywiązali się z trudnego zadania znakomicie i zawody były sukcesem organizacyjnym, a do tego również sportowym.

Niepokonaną na tych zawodach okazała się Sylwia Bogacka. Przygotowująca się do swoich czwartych Igrzysk Olimpijskich Nasza srebrna medalistka nie znalazła przeciwniczki godnej Siebie. Zdecydowanie zwyciężyła we wszystkich eliminacjach i dominowała w obu finałach. Zdobyła trzy złote medale i jej starty były dobrym sprawdzianem formy w drodze do Igrzysk. W nie olimpijskiej konkurencji karabin sportowy 60 leżąc Pani Sylwia uzyskała 614,1 pkt, a w konkurencjach olimpijskich 576 pkt w eliminacjach ksp3x20 i 450,7 pkt w finale, oraz 414,7 pkt w eliminacjach karabinu pneumatycznego i 207,6 pkt w finale tej konkurencji.

Oprócz Pani Sylwii, również inni reprezentanci „Gwardii” pokazali wysoką formę sportową.

Łącznie zawodnicy Zielonogórscy zdobyli 12 medali ( 5 złotych, 4 srebrne, 3 brązowe).

W strzelaniach karabinowych wyróżnić można jeszcze Monikę Griese za czwarte miejsce w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc (wynik 608,1 pkt), oraz Kamila Mazurkiewicza za 7 miejsce w karabinie pneumatycznym seniorów (eliminacje 592,0 i finał 95,2 pkt) i Adama Nowakowskiego, również za 7 miejsce w karabinie dowolnym 3x40 (eliminacje 1098 i finał 368,0 pkt).

W strzelaniach pistoletowych bardzo dobrze zaprezentował się Grzegorz Długosz, zwyciężając w konkurencji pistolet dowolny 60 strzałów seniorów i zajmując czwarte miejsce w pistolecie pneumatycznym. W strzelaniach seniorskich srebrny medal w konkrencji pistolet szybkostrzelny wywalczył Łukasz Mowczan. Również srebrny medal zdobyła Krystyna Macur, druga w rywalizacji w pistolecie pneumatycznym seniorek (eliminacje 367 i finał 194,2 pkt).

Najwięcej, bo aż 6 medali w konkurencjach pistoletowych zdobyli juniorzy „Gwardii”. Najlepszym z nich był Patryk Sakowski, zdobywca komletu medali (złoto, srebro i brąz). Niewiele mu ustępował Grzegorz Grabowski, który zdobył dwa medale, ale we wszystkich trzech konkurencjach poprawiał rekordy życiowe.

Na koniec zawodów został ogłoszony skład na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w Tallinie, w dniach 12 – 19 czerwiec. W składzie na te zawody znalazło się dwóch wychowanków duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki Patryk Sakowski i Jakub Rabczuk.