II Grand Prix Tadeusza Bartkowiaka w pistolecie szybkostrzelnym

Na strzelnicy pistoletowej ZKS „Gwardia” przez cały weekend było głośno, gdyż rywalizowali pistoleciarze, specjalizujący się w strzelaniu z pistoletu szybkostrzelnego. To specjalność strzelców „Gwardii” i strzela się bardzo szybko. Zawodnik strzela do pięciu tarcz, ustawionych w odległości 25 metrów w czasie 8, 6 i 4 sekund. W najkrótszym czasie 4 sekund zawodnik musi strzelić do pięciu tarcz w czasie krótszym niż 2,5 sekundy. Specjaliści tej konkurencji mają doskonałe wyczucie czasu.Zawody zostały rozegrane dzięki inicjatywie byłego zawodnika tej specjalności, Pana Tadeusza Bartkowiaka, który przez wiele lat zdobywał medale dla „Gwardii”, był wielokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Świata i Europy, a po zakończeniu kariery sportowej jego pasją stało się udoskonalanie funkcjonalności strzelnic. Pan Bartkowiak buduje strzelnice sportowe, policyjne i wojskowe, oraz wyposaża je w elektroniczne urządzenia. Dzięki Panu Bartkowiakowi, aktywnemu działaczowi, strzelnice „Gwardii” są dobrze wyposażone w urządzenia jego firmy „Tebbex”.

W zawodach rywalizowali wyłącznie zawodnicy Kadry Narodowej w strzelectwie sportowym, a po dwóch dniach strzelań rywalizację zakończyły widowiskowe finały.

W strzelaniach podstawowych najwyższy wynik wystrzelał Rafał Macios uzyskując 552 punkty. W strzelaniach finałowych wysoką formę pokazał Paweł Walania wygrywając ostateczną rozgrywkę z Maciejem Korczem
w stosunku 8 : 1.

Ostateczne wyniki zawodów
I. Pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów
1. Rafał Macios 552 pkt
2. Adrian Filistowicz 548 pkt
3. Robert Zgaiński 545 pkt
4. Robert Mąkowski 544 pkt
5. Paweł Walania 544 pkt
6. Maciej Korcz 540 pkt
7. Dawid Sakowski 524 pkt

II. Finały konkurencji p.sz. 2x30
1. Paweł Walania
2. Maciej Korcz
3. Adrian Filistowicz
4. Rafał Macios

Za dwa tygodnie, we Wrocławiu najlepsi seniorzy i juniorzy Gwardii wystartują w pierwszej rundzie Pucharu Polski.