menu

LICENCJA ZAWODNICZA PZSS

W dniu 24.08.2022 (środa), biura ZKS Gwardia będą czynne do godziny 13.00.

Chcesz nauczyć się strzelać?
Weź udział w projekcie!

ZAPISZ SIĘ

Małgorzata Książkiewicz-Kubka


Strzelectwo sportowe w Zielonogórskim Klubie Sportowym „Gwardia” rozpoczęła w 1980 roku pod okiem trenera Stanisława Maruchy.
Największym osiągnięciem jest zdobycie brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 r. oraz udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie. Przez wiele lat utrzymuje się w czołówce światowych strzelców czego dowodem jest zdobycie drużynowego srebrnego medalu Mistrzostw Europy w 1991 r. w Bolonii, brązowego medalu drużynowego Mistrzostw Europy w 1991 roku w Manchesterze i brązowy medal drużynowy Mistrzostw Europy juniorów w Budapeszcie. W swojej bogatej karierze dziesięciokrotnie zdobywała tytuł Mistrza Polski i wielokrotnie stawała na podium na zawodach najwyższego szczebla. Nadmienić należy, iż bardzo szybko zaczęła piąć się w karierze sportowej i jako juniorka zdobyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski Seniorów. Od tej pory nieustannie reprezentowała barwy naszego kraju. Przez cały okres reprezentowania barw klubowych bardzo mocno promowała nasze województwo i miasto.

Jest uczestnikiem wielu spotkań promujących strzelectwo sportowe w naszym regionie. Chętnie i często bierze udział nie tylko w imprezach sportowych, ale tez imprezach kulturalnych. W czasie trwania kariery ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego i uzyskała tytuł trenera. Od 1989 podjęła pracę jako policjant gdzie przez wiele lat bardzo dobrze godziła te dwie trudne profesje. Karierę zawodniczą ukończyła w 1998 roku, po 18 latach.