16 medali Gwardii w strzeleckich Mistrzostwach Polski Seniorów!

Na najnowocześniejszych strzelnicach „Śląska” Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn. W zawodach uczestniczyło ponad 300 najlepszych strzelców Polskich, wśród nich kandydaci do startu w Igrzyskach Olimpijskich. Po zawodach Polski Związek Strzelectwa Sportowego poinformował, że reprezentantką Polski na Paryż będzie między innymi Natalia Kochańska, Zielonogórzanka, Lubuszanka i reprezentantka „Gwardii” Zielona Góra. Natalia pokazała na zawodach kapitalną formę i była najlepszą zawodniczką w strzelaniach karabinowych.

Zawody odbywały się w bardzo gorących dniach, co utrudniało rywalizację sportową. Ekipa Gwardii Zielona Góra wystartowała w zawodach w 18 osobowym składzie. Sześciu zawodników to karabiniarze i 12 to pistoleciarze. Na zawodach rozgrywano konkurencje indywidualne i drużynowe (3 osoby w drużynie). Gwardziści wygrali klasyfikację medalową zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. W konkurencjach indywidualnych zawodnicy z Zielonej Góry wystrzelali 2 medale złote, 3 medale srebrne i 2 medale brązowe. W rywalizacji drużyn Gwardziści zdobyli 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy krążek. Łącznie Zielonogórzanie wystrzelali 16 medali (7 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe).

Trzy złote medale drużyny karabinu kobiet!

W strzelaniach karabinowych kapitalnie zaprezentowała się drużyna kobiet w składzie: Natalia Kochańska, Sylwia Bogacka i Dominika Skarupska. Ta ekipa zdobyła 3 złote medale w rywalizacji drużyn. Wygrały karabin pneumatyczny, karabin dowolny 3x20 i karabin dowolny 60 leżąc. Te dziewczyny zakwalifikowały się do strzelań finałowych (o miejsca 1 – 8) w konkurencjach olimpijskich. Gwiazdą tych strzelań była Natalia Kochańska, która w każdej konkurencji wystrzelała medal w innym kolorze.

Grad medali grupy pistoletowej ZKS Gwardia.

W strzelaniach pistoletowych dobrze zaprezentowała się drużyna kobiet, startująca po raz pisrwszy w składzie Maja Jarosińska, Barbara Macur i Krystyna Macur.

Reprezentantki Gwardii wywalczyły srebrny medal w pistolecie sportowym i brązowy krążek w pistolecie pneumatycznym. Ponadto w olimpijskiej konkurencji pistolet pneumatyczny MIX Krystyna Macur i Grzegorz Długosz zdobyli srebrny medal. W eliminacjach uzyskali najlepszy wynik 569 punktów (Krystyna 281, Grzegorz 288) i awansowali do walki o złoty medal, którą przegrali z zawodnikami Floty Gdynia Agnieszka Korejwo, Piotr Daniluk w stosunku 17 : 15. Jedyną konkurencją, w której zdobyliśmy 2 medale indywidualne to pistolet szybkostrzelny 2x30, kowbojska konkurencja, w której Gwardziści są najmocniejsi w Polsce. Po świetnym finale złoty medal wystrzelał Patryk Sakowski, a brązowy Jakub Rosa. Drużyna uzupełniona Stanisławem Nowosadko też zdobyła złoto. W rywalizacji drużyn w pistolecie pneumatycznym Gwardziści stanęli na najwyższym stopniu podium, w czym największa zasługa Grzegorza Długosza, który wystrzelał 576 punktów, Patryk Sakowski 569, a Jakub Rosa 561. Drużyna Gwardii w składzie Maja Jarosińska, Stanisław Nowosadko i Jakub Rosa zdobyła srebrny medal w pistolecie standard, konkurencji rozgrywanej w formule OPEN z wynikiem 1.635 punktów.