Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy

W dniach 02-03.12.2023 na strzelnicach Gwardii Zielona Góra odbył się Ogólnopolski, Strzelecki Turniej Mikołajkowy i Barbórkowy. Łącznie w zawodach wystartowało około 70 zawodników z 9 klubów, reprezentujących 4 województwa (Dolnośląskie, Lubuskie, Wielkopolskie i Zachodnio-Pomorskie). Zawody rozegrano głównie dla młodzików i juniorów młodszych. Strzelano z karabinu i pistoletu pneumatycznego. W sobotę odbył się Turniej Mikołajkowy, a po nim wszyscy zawodnicy uczestniczyli w atrakcyjnych finałach, a dla najlepszych były przygotowane atrakcyjne nagrody. W niedzielę 03 grudnia zawodnicy rywalizowali w Turnieju Barbórkowym.

Zainteresowanie zawodami było bardzo duże. Na strzelania finałowe zabrakło miejsca na strzelnicy. Było tak dużo rodziców młodych zawodników. Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki, zawodnicy poprawiali rekordy życiowe. Najliczniej były obsadzone konkurencje pistoletowe, w których wystartowało 23 zawodników z Gwardii. W strzelaniach karabinowych wystartowało tylko 10 zawodników z Zielonej Góry, co nie najlepiej świadczy o pracy szkoleniowej z najmłodszymi. Najlepsze wyniki z zawodników Gwardii osiągnęli: - w strzelaniach pistoletowych Aleksandra Szwarczyńska, Nadia Marcinkowska, Patryk Sałamaj, Patryk Szwarc, Bartosz Ejsmont, Dorian Krzysztoń i Bruno Piotrowski. W strzelaniach karabinowych najlepsze wyniki uzyskali: Kornelia Pałasik, Julia Kaczmarek, Denys Yudin, Jeremi Cieślak.

Dzięki pomocy miasta i indywidualnych sponsorów zawody miały atrakcyjny przebieg. Obsługę sędziowską zawodów zabezpieczyli młodzi, zielonogórscy sędziowie, będący w większości zawodnikami Gwardii.

Opracował: Jerzy Zarzycki

FOTORELACJA Z ZAWODÓW MIKOŁAJKOWYCH 02-03.12.2023r

broń pneumatyczna pistolety
karabin pneumatyczny
ppn
Gwardia strzelectwo Zielona Góra
strzelnica pneumatyczna Zielona Góra
zawody na pneumatyku
zawody na strzelnicy Zielona Góra
Zawody strzeleckie dla młodzieży
Turniej Mikołajkowy pistolet
karabin i pistolet pneumatyczny zawody zielona
strzelnica 10m Zielona Góra
bezpieczenstwo na strzelnicy zawody pneumatyczne