Grzegorz Długosz wystrzelał 2 złote medale w Łebie

Grzegorz Długosz Gwardia Zielona Góra

Zawody Międzynarodowe w Łebie inaugurują sezon zimowy w strzelectwie. Do Łeby na „Baltic Cup” i Amicus Cup” przyjeżdżają najlepsi Polscy zawodnicy. Organizator przygotował strzelnice, spełniające najbardziej wymagające kryteria. W dwóch halach sportowych szkoły w Łebie zbudowano strzelnice do strzelań pneumatycznych z karabinu i pistoletu na odległość 10 metrów. Około 300 zawodników wystartowało w tym roku i dwukrotnie rywalizowali w zawodach indywidualnych i jeden raz w rywalizacji mixów. Pierwsze strzelanie to Międzynarodowy Puchar Bałtyku i Zawody Klasyfikacyjne, a drugi start to rywalizacja w Zawodach Klasyfikacyjnych i o Puchar Amicusa. Dla zawodników Polskich występ w Łebie był pierwszą eliminacją do startu w reprezentacji Polski na Zawodach Międzynarodowych i Mistrzostwach Europy w strzelaniach pneumatycznych.

W zawodach w Łebie wystartowało 25 strzelców „Gwardii” Zielona Góra i odnotowało wiele wartościowych wyników. Na plan pierwszy wysuwa się bardzo dobra dyspozycja żołnierza V Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa Grzegorza Długosza, który od Mistrzostw Polski znajduje się w wysokiej formie i najczęściej swoje starty kończy zwycięstwami. Podobnie było w Łebie. Najpierw w pistolecie pneumatycznym był wygrał eliminacje i uzyskał najlepszy w tym roku wynik 581 punktów, ale w finale sensacyjnie zajął 2 miejsce, ulegając zawodnikowi z „10 Radomsko” Wiktorowi Blada.W drugich zawodach (Amicus Cup) Grzegorz wystrzelał 578 punktów i zdobył złoty medal. W ostatnim występie w pistolecie pneumatycznym MIX Długosz wystartował w parze z Klaudią Breś (Zawisza) i wygrali zdecydowanie wszystkie etapy rywalizacji, a w finale pokonali doświadczoną parę Sławomira Szpek (Flota Gdynia), Artur Iwan (Cover Warszawa) 16:4. Grzegorz Długosz lubi strzelać w Łebie, gdyż w poprzednim roku też wystrzelał 2 złote medale.

Do Łeby nie pojechała najlepsza zawodniczka Gwardii Natalia Kochańska, która ma inny plan startowy, ale inni zawodnicy Klubu starali się godnie ją zastąpić i niektórym się udało. Złoty medal w strzelaniach karabinowych młodzików zdobył Jeremi Cieślak, srebrny medal wywalczył w pistolecie juniorów Kamil Fabisiak i Piotr Bujewicz w pistolecie pneumatycznym MIX. W karabinie pneumatycznym młodziczek po srebro sięgnęła Julia Kaczmarek i srebrny medal zdobył duet Amelia Błażejczak, Valery Maximov w mixie karabinowym juniorów. Aż 6 razy zawodnicy Gwardii zajmowali 4 miejsca.

Kolejnystart dla najlepszych zawodników Gwardii to Zawody Klasyfikacyjne we Wrocławiu, w dniach 09 – 12 listopada.

Najlepsze wyniki Gwardzistów w „Baltic Cup”

1 Jeremi Cieślak 398,1 pkt

D Pistolet pneumatyczny 60 strzałów seniorzy 2 Grzegorz Długosz elim. 581 pkt finał 236,2 pkt