Mistrzostwa IV Strefy w strzelectwie sportowym Juniorów młodszych i młodzików Zielona Góra 16 – 18.06.2023

W dniach 16 – 18 czerwca na strzelnicach Gwardii Zielona Góra odbyły się Mistrzostwa IV strefy juniorów młodszych i młodzików w strzelectwie sportowym. W zawodach wystartowało około 120 zawodników z 18 klubów. W kategorii wiekowej junior młodszy zawody były eliminacją do startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a w kategorii młodzik miały wyłonić najlepszych zawodników w rejonie 4 województw: Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie i Wielkopolskie.

Zawodnicy Gwardii Zielona Góra zdobyli łącznie 18 medali, w tym 8 złotych. Z zawodników Gwardii zwycięstwa odnieśli: Bartosz Ejsmont, Aleksandra Szwarczyńska, Emilia Zielonko, Julia Kaczmarek i Hubert Cieślak. Srebrne medale wystrzelali: Kornelia Łuszczek, Aleksandra Szwarczyńska, Dorian Krzysztoń, Bruno Piotrowski, Bartosz Ejsmont, Emilia Zielonko i Bartosz Hyża. Brązowe medale wywalczyli: Dorian Krzysztoń i Denys Yudin. Zawody zostały przeprowadzone w profesjonalny sposób, przy dobrej pogodzie i stały na wysokim poziomie. Łącznie 15 zawodników Gwardii Zielona Góra uzyskało nominację do startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w Starachowicach, w dniach 12 – 16 lipca.

Opracował: Jerzy Zarzycki