Dwa medale Natalii Kochańskiej na Igrzyskach Europejskich w strzelectwie sportowym.

Na strzelnicach „Śląska” Wrocław trwają Igrzyska Europejskie w strzelectwie sportowym. Ostatnie dwa dni były bardzo udane dla zawodniczki Gwardii Zielona Góra – Natalii Kochańskiej – która wspólnie z Anetą Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) i Julią Piotrowską (Śląsk Wrocław) zdobyły brązowy medal drużynowy w karabinie pneumatycznym kobiet, wygrywając bezpośredni pojedynek z Węgierkami, które wystrzelały 336,8 pkt. a Polki były lepsze o 6 punktów.

To był przedsmak czekających nas emocji. W konkurencji karabin dowolny 3x20 Natalia Kochańska w eliminacjach poprawiła rekord życiowy i zajęła 5 miejsce. Zielonogórzanka fantastycznie strzeliła postawę klęczącą (198 pkt) średnio leżącą (195 pkt), i bardzo dobrze stojącą 196 pkt., co dało łączny wynik 589 pkt. i awans do ośmioosobowego finału.

Osiem najlepszych zawodniczek przystąpiło do finału strzelanego z trzech postaw i zwycięsko zakończyła go Natalia Kochańska uzyskując wynik 410,0 pkt. Drugie miejsce zajęła utytułowana Norweżka Stene Jenny Ostre, uzyskując 409,6 pkt. Te dwie zawodniczki przystąpiły do walki o złoty medal. Bezpośredni pojedynek jest strzelany w postawie stojącej i zawodniczka, która strzeli lepszy strzał otrzymuje 2 punkty. Strzelczyni, która pierwsza zdobędzie 16 punktów wygrała rywalizację i zdobywa złoty medal. Po wyrównanej rywalizacji złoto wystrzelała Norweżka a srebrem cieszyła się Natalia Kochańska. Mecz o złoto zakończył się wynikiem 17:13. Wielkie brawa dla Zielonogórzanki, gdyż zajmując 2 miejsce wywalczyła NOMINACJĘ na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Trenerką Natalii Kochańskiej jest Pani Sylwia Bogacka.

W Europejskich Igrzyskach startował również Grzegorz Długosz. Wspólnie z Klaudią Breś zajęli 15 miejsce w pistolecie pneumatycznym MIX a indywidualnie w pistolecie pneumatycznym Grzegorz Długosz był 28 z wynikiem 571 pkt. Czekamy jeszcze na start Natalii Kochańskiej w rywalizacji drużynowej, oraz występ Patryka Sakowskiego w pistolecie szybkostrzelnym.

Natalia Kochańska Gwardia Zielona Góra
ZKS Gwardia
nominacja Natalii Kochańskiej Paryż 2024
Opracował – Jerzy Zarzycki.