II runda Pucharu Polski w strzelectwie.

Ustka była organizatorem II rundy Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Zawody są organizowane dla najlepszych seniorów i juniorów. W tym roku zabrakło najlepszych Polskich zawodników, którzy uczestniczyli w Baku, w Pucharze Świata. Pod nieobecność Natalii Kochańskiej, Grzegorza Długosza, Patryka Sakowskiego, Mai Jarosińskiej i Jakuba Rosy świetnie na zawodach spisali się pozostali zawodnicy Gwardii Zielona Góra, którzy startowali pod opieką Prezesa Lubuskiego Związku Strzelectwa Sportowego, Pana Romana Kędry. Zawodnicy z Zielonej Góry wystrzelali ogółem 12 medali i poprawili wiele rekordów życiowych. Pogoda dopisała, to i poziom zawodów był wysoki.

W strzelaniach karabinowych 3 medale zdobył Tymoteusz Tkacz. Najlepszy junior Klubu zwyciężył w karabinie pneumatycznym i w karabinie dowolnym 3x20, a w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc zajął 2 miejsce. Zwycięstwo w karabinie dowolnym odniosła Karolina Pawlak, która wspaniale strzelała w finale tej konkurencji. Dwa srebrne medale wywalczył Rafał Ratajczak, żołnierz V Pułku Artylerii w Sulechowie.

W strzelaniach pistoletowych najlepszym w ekipie zielonogórskiej był Stanisław Nowosadko, który zwyciężył w pistolecie szybkostrzelnym juniorów zarówno w eliminacjach, jak i w finale. Ponadto Stasiu wystrzelał 1 miejsce w pistolecie sportowym i 2 miejsce w pistolecie pneumatycznym. W pistolecie pneumatycznym juniorek złoty medal zdobyła tegoroczna maturzystka Martyna Nowak, a w pistolecie pneumatycznym MIX zwycięstwo odniósł duet Barbara Macur i Marcin Mikołajczak.

2 Rafał Ratajczak elim. 573 finał 434,5 pkt

W konkurencji olimpijskiej pistolet pneumatyczny MIX Barbara Macuri Marcin Mikołajczak wystrzelali 1 miejsce z łącznym wynikiem 542 punkty. W dniach 08 – 11 czerwiec na zmodernizowanych strzelnicach Śląska Wrocław odbędzie się III runda Pucharu Polski, w której wystartują wszyscy najlepsi Polscy strzelcy, a zawody będą próbą generalną przed Igrzyskami Europejskimi, które zostaną rozegrane na tych strzelnicach w trzeciej dekadzie czerwca.

Opracował: Jerzy Zarzycki