Zawody Mikołajkowe w strzelaniach karabinowych oraz Memoriał Trenera Romana Szmajsa

03 grudnia 2022 odbył się Turniej Mikołajkowy w strzelaniau z karabinu. Wystartowało 9 zawodników, którzy rozpoczęli treningi w październiku. Był to dla nich pierwszy start w życiu. Pierwsze miejsce zajął Kacper Różak , który uzyskał 173,1 pkt na 200 możliwych. Drugi był Antoni Banaś a III miejsce zajął Maciej Pluta.

Następną grupą stanowili młodzicy wśród których najlepiej spisał się Krystian Wójcik z MKS Włókniarz Mirsk, uzyskując 383,8 pkt. Z tym samym wynikiem II miejsce zajęła Julia Kaczmarek z Gwardii Zielona Góra. Trzeci był Jeremi Cieślak również z Gwardii. Wśród juniorów młodszych wygrała Amelia Błażejczak uzyskując 510,3 pkt. II miejsce zajął Valery Maximov 55078,6 pkt. III miejsce natomiast zajęła Kornelia Pałasik z wynikiem 508 pkt. Wielki Finał wygrał Valeriy Maximov.

Następnego dnia tj. 04.12.2022 r. odbył się Memoriał trenera Romana Szmajsa. Wśród młodzików tym razem pierwsze miejsce wystrzelał Denys Judin – 388,6 pkt. Drubi był Jeremi Cieślak z wynikiem 383,5 pkt a III miejsce zdobył Julia Kaczmarek. Piękny wynik uzyskała juniorka Młodsza Kornelia Pałasik 511,7 pkt poprawiając swój rekord życiowy i wygrywając te zawody. II miejsce zajął Valeriy a Amelia Błażejczak był trzecia.

Na zawodach panowała radosna i świąteczna atmosfera. Wszyscy startujący otrzymali symboliczne paczki.