VI Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelectwie.

W Rawiczu już po raz szósty odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z karabinu i pistoletu pneumatycznego. Zawody odbyły się na pięknie przygotowanej strzelnicy pneumatycznej w hali sportowej I LO, na której zamontowano 40 stanowisk elektronicznych, a o uzyskiwanych wynikach sportowych informowały 4 wielkie telebimy. Zawodnicy w każdym momencie rywalizacji byli informowani o zajmowanej lokacie. W zawodach udział wzięło około 180 zawodników z 30 Klubów. Obsada zawodów była naprawdę mocna. Przyjechało wielu zawodników z czołówki krajowej. Tradycyjnie województwo Lubuskie reprezentowali zawodnicy Gwardii Zielona Góra, którzy w poprzednich edycjach zawodów radzili sobie świetnie. W zawodach udział wzięli również zawodnicy z Kadeta Gorzów, którzy próbują zbudować silną sekcję strzelecką.


Zawody przeprowadzono w ośmiu konkurencjach: senior, junior, junior młodszy i młodzik, bez podziału na dziewczęta i chłopców. Zielonogórzanie poprawiali rekordy życiowe i bardzo często stawali na podium. Wygrali sześć z ośmiu konkurencji i zdobyli 12 medali. Karabiniarze wystrzelali 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe, a pistoleciarze skopiowali ich wyczyn.

W strzelaniach karabinowych zwycięstwo i najlepszy wynik zawodów wystrzelała Karolina Pawlak, uzyskując wynik 415,4punkta i pokonując w samej końcówce strzelania naszą srebrną medalistkę olimpijską Sylwię Bogacką. W strzelaniach pistoletowych najlepszy wynik z ekipy „Gwardii” wystrzelałMaciej Korcz 378 punktów.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji odbyły się jeszcze widowiskowe finały, w których wystartowało 10 najlepszych karabiniarzy i pistoleciarzy, rywalizując o atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów. Rywalizację karabiniarzy wygrała Dominika Skarupska, która jest jeszcze juniorką młodszą, a kolejne miejsca zajęli również strzelcy Gwardii. Druga była Agata Morgiel a trzeci Rafał Ratajczak.W finale pistoletowym zawodnicy Gwardii znowu wzięli przykład z karabiniarzy i zajęli całe podium.Zwycięstwo wystrzelał Maciej Korcz, drugi rok z rzędu, a kolejne miejsca na podium zajęli Piotr Bujewicz i Hubert Kaczmarek.

Zawody w Rawiczu pokazały, że zawodnicy Gwardii bardzo dobrze przepracowali zimę i będą odnosić sukcesy w 2022 roku. Strzelania podstawowych konkurencji pokazało siłę strzelców z Zielonej Góry, którzy wywalczyli 12 z 24 medali, a w rywalizacji finałowej nie wpuścili nikogo na podium, zarówno w pistolecie, jak i karabinie. To co pokazali Gwardziści było wspaniałe i rywale z innych klubów nie mogli w to uwierzyć. Trenerzy karabiniarzy Ewa Matuszkiewicz, Karolina Pawlak, Sylwia Bogacka i Roman Kędra oraz trenerzy pistoleciarzy Jerzy Zarzycki, Mieczysław Kubiak i Jerzy Wolnik są w pełni usatysfakcjonowani wynikami swoich wychowanków.

Najlepsze wyniki Gwardzistów w zawodach

A. Pistolet pneumatyczny 40 strzałów młodzicy
1 Dorian Krzysztoń 347 pkt
3 Bartosz Ejsmont 346 pkt

B. Pistolet pneumatyczny 40 strzałów juniorzy młodsi
1 Piotr Bujewicz 372 pkt
4 Dawid Bartczak 352 pkt

C. Pistolet pneumatyczny 40 strzałów juniorzy
1 Hubert Kaczmarek 376 pkt
2 Barbara Macur 373 pkt
7 Martyna Nowak 360 pkt

D. Pistolet pneumatyczny 40 strzałów seniorzy
3 Maciej Korcz 378 pkt
6 Maja Jarosińska 373 pkt

E. Karabin pneumatyczny 40 strzałów juniorzy młodsi
1 Dominika Skarupska 414,6 pkt
3 Kornelia Pałasik 400,9 pkt
4 Alina Kielan 397,7 pkt
5 Valeriy Maximov 397,0 pkt
6 Artur Rau 391,5 pkt

F. Karabin pneumatyczny 40 strzałów juniorzy
1 Agata Morgiel 412,7 pkt
5 Tymoteusz Tkacz 405,0 pkt

G. Karabin pneumatyczny 40 strzałów seniorzy
1 Karolina Pawlak 415,4 pkt
2 Sylwia Bogacka 414,4 pkt
3 Rafał Ratajczak 409,1 pkt


Opracował: Jerzy Zarzycki


Zdjęcia pochodzą ze strony BOCK Rawicz - dziękujemy za możliwość publikacji.