PODSUMOWANIE 2021 roku - strzelectwo.

2021 to niesamowity rok, w którym poprawialiśmy rekordy, których nie mieliśmy prawa poprawić. Dwa zwycięstwa w Pucharach Świata wystrzelała Natalia Kochańska, a oprócz niej w Pucharach Świata startował jeszcze Grzegorz Długosz. Szkoleniowcy Gwardii mieli bardzo dużo pracy, głównie w sporcie młodzieżowym. Młodzieżowcy, juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy zdobyli dla Klubu, Zielonej Góry i województwa Lubuskiego

W klasyfikacji województw zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce. W klasyfikacji klubów również zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce. Dorobek punktowy strzelców jest rekordowym w XXI wieku i jednocześnie najlepszym wynikiem w województwie.

Dzięki doskonałej pracy trenerów i pracowitości zawodników zdobyliśmy dla miasta Zielona Góra 29 procent punktów. Nasz udział w punktach dla województwa wynosi 11 procent.

Punkty za sport młodzieżowy 2021 rekord rekordów 595 pkt w strzelectwie, postęp o 15 punktów, 1 miejsce w Polsce, w strzelectwie w klasyfikacji zarówno Klubów jak również województwa z Kickboxingiem 605 punktów i 17 miejsce w Polsce, na sklasyfikowanych ponad 4000 klubów. Najwięcej punktów dla województwa (11 procent punktów), najwięcej punktów dla miasta (29 procent punktów). Te 595 punktów zdobyło 51 zawodników Gwardii ZOBACZ W UJĘCIU TABELARYCZNYM

1 Mieczyslaw Kubiak – Jerzy Zarzycki 307 punktów rekord
2 Damian Komolka – Ewa Matuszkiewicz 255 punktów rekord
3 Jerzy Wolnik 33 punkty

Klubowe Mistrzostwo Polskiw strzelaniach pistoletowych.

W 2021 roku 19 pistoleciarzy zdobyło 172 punkty i wywalczyło jubileuszowy 10 tytuł pistoleciarzy (34 Kluby zdobywało punkty). Wszystkie tytuły zostały zdobyte w erze Prezesa Karweckiego, a więc w latach 2011 – 2021. Jedynie w 2015 zajęliśmy 2 miejsce. Te 10 tytułów wystrzelało aż 81 zawodników. Tylko Grzegorz Długosz miał udział w zdobyciu wszystkich 10 tytułów. Kolejni zawodnicy Krystyna Macur i Patryk Sakowskimają po 7 tytułów.
Zielonogórscy karabiniarze zajęli 4 miejsce (26 Klubów sklasyfikowanych)z dorobkiem 81 punktów, które wystrzelało 9 zawodników.

Mistrzostwa Polski 2021 39 medali indywidualnych i drużynowych (29 ind., 10 druż.)

W 2021 roku zawodnicy sekcji strzeleckiej wystrzelali łącznie 39 medali Mistrzostw Polski (rekord wszechczasów). 29 z nich to medale indywidualne, a 10 to drużynowe.

Tą niesamowitą ilość medali zdobyło 29 zawodników Klubu.

1. Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn 8 medali(3 ind., 5 druż.)
2. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 8 medali
3. Mistrzostwa Polski Juniorów 10 medali (5 ind., 5 druż.)
4. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 10 medali
5. Mistrzostwa Polski Młodzików 3 medale

Medale Mistrzostw Polski zdobyte przez grupy szkoleniowe

1 Kubiak – Zarzycki 9 złotych, 7 srebrnych, 4 brązowe = 20 medali
2 Komolka-Matuszkiewicz 2 złote, 7 srebrnych, 6 brązowych = 15 medali
3 Jerzy Wolnik 2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe = 6 medali

Kolejne znakomite wyniki strzelców, a konkretnie juniorów młodszych, to wygranie Młodzieżowej Ligi Strzeleckiej przez karabiniarzy i pistoleciarzy. W tej sytuacji specjaliści obu rodzajów strzelań wygrali wszystkie mecze turniejowe i w pokonanym polu zostawili wszystkie najlepsze Polskie Kluby.

Łącznie w Gwardii, w sekcji strzeleckiej trenuje około 80 zawodników, a ponadto dalsze 40 osób uprawia ten sport w grupie naborowej. Kolejna ważna rywalizacja odbywała się o Klubowe Mistrzostwo Polski w strzelaniach karabinowych i pistoletowych. Pistoleciarze zdobyli tytuł Klubowego Mistrza Polski i to po raz dziesiąty, jubileuszowy. Na zdobycie 10 tytułów potrzebowali 11 lat. Wszystkie tytuły były zdobywane za prezesury Jerzego Karweckiego. Strzelcy Gwardii zdobyli 172 punkty i zwyciężyli z przewagą około 80 punktów nad następnym zespołem. Jedynym zawodnikiem w ekipie Gwardii, który wystrzelał wszystkie tytuły jest Grzegorz Długosz. W rywalizacji o Klubowe Mistrzostwo Polski w strzelaniach karabinowych zawodnicy broni długiej zajęli 4 miejsce. Ponadto strzelcy Gwardii w październiku i listopadzie startowali w ogólnopolskich zawodach klasyfikacyjnych, w których wielu stawało na podium, a zwycięstwa odnieśli Natalia Kochańska, Maja Jarosińska i Grzegorz Długosz. Najmłodsi strzelcy Klubu, juniorzy młodsi i młodzicy w każdym miesiącu mieli co najmniej jedne zawody, w których trenerzy sprawdzali formę i efekty intensywnej pracy szkoleniowej.