ZŁOTA KRÓCICA DLA GWARDII ZIELONA GÓRA.

We Wrocławiu odbyła się druga ogólnopolska eliminacja do startu w finałach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do Wrocławia przyjechało ponad 300 zawodników, w tym 22 zawodników z Zielonej Góry. Zawodnicy Gwardii spisali się bardzo dobrze i wszyscy wywalczyli kwalifikację do startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na tych zawodach pistoleciarze walczyli o „Złotą Krócicę”, a karabiniarze o „Złoty Muszkiet”.

Zawodnicy Gwardii Zielona Góra w obu klasyfikacjach stanęli na podium. Lepiej spisali się pistoleciarze, którzy wygrali rywalizację o Złotą Krócicę zdobywając 85 punktów i wyprzedzając ŚTS Tychy (50 pkt). Karabiniarze zajęli drugie miejsce (62 pkt), ulegając tylko strzelcom Zawiszy Bydgoszcz (97 pkt). W rywalizacji indywidualnej zawodnicy z Zielonej Góry 8 razy wchodzili na podium. Jedyny złoty medal wystrzelał Stanisław Nowosadko, który w pistolecie szybkostrzelnym poprawił rekord życiowy, osiągając 535 punktów. Aż 3 medale zdobył Piotr Bujewicz w konkurencjach pistoletowych. W konkurencjach karabinowych dziewczęta z Zielonej Góry spisały się lepiej od kolegów i wystrzelały 2 brązowe medale, a dokonały tego Natalia Stefaniuk i Agata Morgiel. Za dwa tygodnie ostatnia eliminacja do startu w OOM odbędzie się w Zielonej Górze i będzie to ostatni sprawdzian formy przed finałami XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.