Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

W Bydgoszczy odbyła się pierwsza, ogólnopolska eliminacja do startu w finałach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do Bydgoszczy przyjechało ponad 300 zawodników, w tym 22 zawodników z Zielonej Góry. Zawodnicy Gwardii spisali się bardzo dobrze i 18 z nich uzyskało kwalifikację do startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na pucharze Prezesa PZSS prowadzona jest klasyfikacja zespołowa, oddzielnie dla juniorek młodszych i juniorów młodszych. Zawodnicy Gwardii Zielona Góra w obu klasyfikacjach zajęli drugie miejsce, ulegając tylko gospodarzom, strzelcom Zawiszy Bydgoszcz. W rywalizacji juniorek młodszych Zielonogórzanki zdobyły 75 punktów, a Zawiszanki o 11 więcej. Juniorzy młodsi Gwardii wystrzelali 61 punktów, a zawodnicy Z Bydgoszczy o 7 punktów więcej. Indywidualnie, na podium zawodnicy Gwardii wchodzili 7 razy. Złoty medal zdobyła Natalia Stefaniuk, wygrywając z dużą przewagą strzelanie z karabinu sportowego w postawie leżącej. Wszystkie pozostałe medale mają kolor brązowy, a Kamil Fabisiak zdobył ich aż trzy. Za trzy tygodnie kolejna eliminacja odbędzie się we Wrocławiu i kilku następnych zawodników uzyska kwalifikację do startu w finałach OOM.