Strzelcy Gwardii Zielona Góra zdobyli 10 medali na Mistrzostwach Polski Młodzików

Na strzelnicach śląska Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelaniu z karabinu i pistoletu. To już ostatnie Mistrzostwa w 2020 roku. W zawodach wystartowało około 150 zawodników z ponad 30 klubów. Najmłodsi adepci strzelectwa walczyli o medale dla siebie i punkty dla klubów w rywalizacji o Klubowe Mistrzostwo Polski w strzelaniach karabinowych i pistoletowych. Nieoficjalnie, w strzelaniach pistoletowych Gwardia Zielona Góra została Klubowym Mistrzem Polski i to z bardzo dużą przewagą nad pozostałymi Klubami. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego w terminie późniejszym. Prawdopodobnie karabiniarze z Zielonej Góry zostaną Wicemistrzami Polski i to przede wszystkim dzięki wspaniałej postawie młodzików broni długiej na Mistrzostwach we Wrocławiu.

Karabiniarze z Zielonej Góry wystrzelali 7 medali, w tym 3 złote, a najlepszą zawodniczką była Dominika Skarupska, która zdobyła 2 złote i 2 srebrne medale. Trzeci złoty medal wywalczył Artur Rau. Zawodnicy broni długiej to wychowankowie trójki trenerów: Damiana Komolki, Ewy Matuszkiewicz i Bartosza Lemańskiego i duże brawa dla nich za świetne przygotowanie do zawodów. Pistoleciarze z Zielonej Góry strzelali nieco gorzej, gdyż tylko trzy razy wchodzili na podium, ale za to miejsc w pierwszej dziesiątce było sporo i zawodnicy poprawiali rekordy życiowe.
Łącznie, w 2020 roku strzelcy Gwardii Zielona Góra wystrzelali 29 medali indywidualnych w Mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych i dołożyli do tego 6 medali drużynowych w kategorii senior. W tak trudnym roku jest to znakomite osiągnięcie. W tej chwili strzelcy przygotowują się do sezonu zimowego, czyli strzelań wyłącznie z broni pneumatycznej.