Natalia Kochańska wystrzelała Mistrzostwo Polski!!!

Natalia Kochańska z klubu Gwardia Zielona Góra na podium
Na strzelnicach Śląska” Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w konkurencjach kulowych. W zawodach udział wzięło około 300 zawodników i o medale było niezmiernie ciężko. Zielonogórscy strzelcy z Gwardii Zielona Góra wywalczyli łącznie 4 medale.
Najlepiej z ekipy zielonogórskiej spisała się Natalia Kochańska, która zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w najtrudniejszej konkurencji karabinowej, strzeleckim maratonie 3 x 40 strzałów z trzech postaw, klęczącej, leżącej i stojącej. Podopieczna trenera Damiana Komolki w eliminacjach uzyskała trzeci wynik 1166 punktów, a w ośmioosobowym finale dopiero ostatnim strzałem wyszła na prowadzenie przed Aleksandrę Szutko z Kalibra Białystok i zdobyła tytuł najmniejszą możliwą różnicą, czyli 0,1 punktu. Finał stał na bardzo wysokim poziomie, druga występująca w nim Gwardzistka Sylwia Bogacka zajęła piąte miejsce. Natalia Kochańska była również blisko medalu w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc, ale ostatecznie została sklasyfikowana na piątym miejscu z wynikiem 617,6 punktu. W tej konkurencji nie strzela się finału, gdyż nie jest to konkurencja olimpijska.Karabiniarki z Gwardii spisały się świetnie w rywalizacji drużynowej. Trójka muszkieterek z Zielonej Góry w składzie Natalia Kochańska, Sylwia Bogacka i Karolina Pawlak zdobyła dwa srebrne medale w konkurencji karabin dowolny 3x40 strzałów i w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc. W cieniu świetnych karabiniarek startowali tym razem pistoleciarze. Dobrze spisały się pistoleciarki, gdyż drużyna w składzie Krystyna Macur, Maja Jarosińska i Karolina Bujakowska wystrzelała brązowy medal w pistolecie sportowym 30 strzałów dokładnych i 30 strzałów szybkich. Indywidualnie Krystyna Macur zajęła 12 miejsce (564 pkt), Maja Jarosińska 13 miejsce (561 pkt), a Karolina Bujakowska 16 miejsce (553 pkt). Słabą formę w Mistrzostwach pokazali pistoleciarze. Najlepszy z nich Patryk Sakowski, żołnierz V Pułku Artylerii z Sulechowa, w pistolecie centralnego zapłonu był piąty z rekordem życiowym 569 punktów, a w pistolecie szybkostrzelnym wystrzelał szóste miejsce z wynikiem 566 punktów. Dobre ósme miejsce wywalczył Roman Kędra w pistolecie dowolnym z wynikiem 534 punkty. Na uwagę zasługuje jeszcze 11 miejsce młodego juniora Jakuba Rosy w pistolecie szybkostrzelnym z wynikiem 551 punktów.

Przed większością strzelców czas na krótkie wakacje, ale nie dla wszystkich. Natalia Kochańska i Patryk Sakowski szykują się do Pucharu Świata, który odbędzie się w Rio de Janeiro w trzeciej dekadzie sierpnia.


Opracował: Jerzy Zarzycki

ZKS Gwardia zdobywa 2 miejsce drużynowo w karabinie kobiet
ZKS Gwardia Natalia Kochańska
ZKS Gwardia Zielona Góra najlepszym klubem w województwie lubuskim
Dekoracja Natalia Kochańska Mistrzynią Polski