XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w strzelectwie sportowym.

XXV Olimpiada w strzelectwie sportowym organizuje ZKS Gwardia
W Zielonej Górze odbyły się finały jubileuszowej XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do Zielonej Góry przyjechało 200 strzelców z 56 klubów i wszystkich 16 województw. Gospodarze, czyli Gwardia Zielona Góra przygotowali do zawodów strzelnice perfekcyjnie i dzięki temu rywalizacja była ciekawa i stała na wysokim poziomie. Przygotowania do zawodów nadzorował Prezes Klubu Pan Jerzy Karwecki i Prezes Lubuskiego Związku Strzelectwa Sportowego Pan Roman Kędra. Wyzwanie było duże i w przygotowania byli zaangażowani wszyscy pracownicy Gwardii. Zawodnicy walczyli o medale i tytuły Mistrza Polski juniorów młodszych (16-17 lat) w strzelaniach karabinowych i pistoletowych. W rywalizacji klubowej przez cztery dni Gwardia Zielona Góra była na pierwszym miejscu, ale w ostatnim dniu zawodów gospodarzy wyprzedzili zawodnicy z Kalibra Białystok, którzy uzbierali 101 punktów. Gwardziści wystrzelali o 10 punktów mniej i o jeden punkt wyprzedzili strzelców Zawiszy Bydgoszcz. W rywalizacji województw zwyciężyło województwo Mazowieckie, a Lubuskie, reprezentowane wyłącznie przez Gwardię Zielona Góra uplasowało się na piątym miejscu.

Co roku na Olimpiadzie Młodzieży pokazują się nowe talenty. W XXV, jubileuszowej Olimpiadzie z bardzo dobrej strony pokazał się Mariusz Bartczak-Gepart, który zdobył złoty medal w kowbojskiej konkurencji, specjalności Gwardii Zielona Góra, a więc pistolecie szybkostrzelnym. Osiągnął bardzo dobry wynik 545 punktów. Doskonale w tej konkurencji spisali się kolejni Gwardziści, Oliwer Pawelski i Tomasz Głowala, którzy zajęli pozostałe miejsca na podium. Bardzo rzadki wypadek w strzelectwie, żeby zawodnicy z jednego klubu zajęli całe podium. W tej konkurencji to nie koniec dobrych wiadomości, gdyż w pierwszej dziesiątce zmieściło się aż 6 Gwardzistów, co tym bardziej cenne, że do rywalizacji przystąpiło 38 zawodników. W pozostałych konkurencjach pistoleciarze zajmowali miejsca w dziesiątce, ale do medali troszkę brakowało. W sumie zawodnicy broni krótkiej, wychowankowie trenerów: Mieczysława Kubiaka, Jerzego Wolnika i Jerzego Zarzyckiego zdobyli dla Klubu i województwa 83 punkty, a karabiniarze uzbierali łącznie 8 punktów.