Jakub Rabczuk wystrzelał dwa zwycięstwa w Pucku.

W Pucku rozegrano Międzynarodowe zawody strzeleckie pod nazwą „Zaślubiny z morzem”, w których udział wzięło ponad 100 zawodników z Polski, oraz Litwy i obwodu Kaliningradzkiego. W zawodach uczestniczyło czterech pistoleciarzy z Gwardii Zielona Góra, powołanych przez trenera Kadry Narodowej. Zawodnicy z Zielonej Góry bardzo dobrze zaprezentowali się na zawodach, a najlepszą formę pokazał Jakub Rabczuk, który odniósł dwa zwycięstwa w pistolecie pneumatycznym juniorów. W pierwszym strzelaniu eliminacje wygrał Kacper Jurasz z Kalibra Białystok (565 pkt), a na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Jakub Rabczuk i Jakub Rosa, z takim samym wynikiem 560 punktów. Trzeci Gwardzista Marek Ujazdowski też zakwalifikował się do finału zajmując w eliminacjach 8 miejsce (546 pkt). W ośmioosobowym finale bardzo szybko z rywalizacji odpadł Kacper Jurasz (dopiero 6 miejsce), a Zielonogórzanie doprowadzili do sytuacji, w której tylko oni rywalizowali o miejsca na podium. Z trójki Gwardzistów jako pierwszy odpadł Marek Ujazdowski i zajął trzecie miejsce, a pojedynek o zwycięstwo roztrzygnął na swoją korzyść bardziej doświadczony Jakub Rabczuk, a jego młodszy kolega Jakub Rosa cieszył się z drugiego miejsca. Po tym finale trener Kadry Narodowej ogłosił, że na Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatrycznych. W pistolecie pneumatycznym juniorów Polskę będą reprezentować: Jakub Rabczuk (Gwardia Zielona Góra), Kacper Jurasz (Kaliber Białystok) i debiutant na Mistrzostwach Europy Jakub Rosa (Gwardia Zielona Góra).

W drugim strzelaniu juniorów Jakub Rabczuk po raz drugi zajął pierwsze miejsce z bardzo dobrym wynikiem 568 punktów, a rekord życiowy wystrzelał Marek Ujazdowski i z wynikiem 567 punktów zajął drugie miejsce. Jakub Rosa tym razem był siódmy z wynikiem 553 punkty.

W pistolecie pneumatycznym seniorów Grzegorz Długosz nie był w najwyższej dyspozycji i z wynikami 570 i 565 punktów zajął 8 i 5 miejsca. Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych odbędą się w połowie marca w Osijeku, w Chorwacji, a oprócz wyżej wymienionych zakwalifikowała się również Zielonogórzanka Maja Jarosińska, w pistolecie pneumatycznym juniorek.


Opracował: Jerzy Zarzycki