Puchar Polski Polish fighter Cup 7 Szczecin w kickboxingu

W Szczecinie (20.10.2018r.)odbył się Puchar Polski „Polish Fighter Cup 7” w kickboxingu (light contact, kick-light, full contact, low-kick, K 1 Rules). Do zawodów zgłosiło swój udział 246 zawodników i zawodniczek z 50 klubów ( w tym z Niemiec).

Kickerzy z zielonogórskiej Gwardii wydelegowali trzech zawodników w formule kick –light. Przy bardzo wysokim poziomie zawodów i dużej liczbie zgłoszeń gwardziści zdobyli dwa brązowe medale. Swoje sukcesy zawodnicy okupili ciężkimi treningami pod okiem trenerów Jarosława Biernackiego i Leszka Wojciechowskiego. Gwardziści walczyli w formule kick-light:

1. W wadze do 63kg junior brązowy medal zdobył Hubert Kapusta
2. W wadze do 69kg kadet starszy brązowy medal zdobył Bartosz Glezman
3. W wadze do 84kg junior piąte miejsce zajął Jakub Dudek.Nasi medaliści stoczyli bardzo zacięte walki. Mają bardzo dobre cechy wojowników , być może po swoich ojcach gdyż obaj trenowali również w Gwardii ojciec H.Kapusty kickboxing, a B.Glezmana boks. Natomiast J.Dudek miał trochę tak zwanego pecha sportowego i doznał kontuzji w wyniku , której lekarz nie dopuścił go do dalszej rywalizacji.trener Jarosław Biernacki