Dziewięć medali strzelców „Gwardii” Zielona Góra na Mistrzostwach Polski

Na strzelnicach „Zawiszy” Bydgoszcz rozegrano ostatnie w tym roku, w strzelectwie Indywidualne Mistrzostwa Polski w kategorii młodzieżowiec i młodzik. Młodzieżowcy oprócz walki o medale rywalizowali również o punkty w Ogólnopolskim współzawodnictwie w sporcie młodzieżowym. Kapitalną formę pokazał na koniec sezonu Grzegorz Długosz. Nie dał żadnych szans rywalom w swoich koronnych konkurencjach i zdobył złote medale w pistolecie dowolnym i pneumatycznym, a dodatkowo wystrzelał brązowy medal w pistolecie szybkostrzelnym, konkurencji, którą zaczął trenować dopiero w tym roku. Grzesiu Długosz wygrał jeszcze wspólnie z Krysią Macur najmłodszą konkurencję olimpijską, rywalizację mixów w pistolecie pneumatycznym, ale z powodu zbyt małej ilości startujących, w tej konkurencji nie przyznano medali i punktów, a szkoda. W pistolecie szybkostrzelnym oprócz brązu Długosza Zielonogórzanin Dawid Sakowski wystrzelał srebrny medal, a czwarte miejsce zajął Paweł Walania. Również dwukrotnie na czwartym miejscu rywalizację kończyła pistoleciarka Krystyna Macur. Wszyscy wyżej wymienieni to wychowankowie duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki.

W konkurencjach karabinowych srebrny medal wystrzelała w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc Natalia Kochańska, podopieczna duetu trenerskiego Ewa Matuszkiewicz – Damian Komolka. Natalia zajęła jeszcze 4 miejsce w karabinowym mixie wspólnie z Bartoszem Lemańskim i 5 i 7 miejsce w konkurencjach indywidualnych.

W rywalizacji młodzików bardzo wysoką formą zaimponował Paweł Poźniak, który wziął przykład z Grzegorza Długosza i również wystrzelał 2 złote medale, ale w obu konkurencjach poprawił rekordy Polski młodzików. Paweł zwyciężył w pistolecie sportowym i szybkostrzelnym, a w tej drugiej konkurencji srebrny medal zdobył Oliwer Pawelski. W Mistrzostwach Polski Młodzików nie prowadzono klasyfikacji klubowej.

9m. Agata Morgiel 393,0 pkt

W dniach 05 – 07 października na strzelnicach „Gwardii” Zielona Góra odbędą się ostatnie w tym roku ogólnopolskie zawody kulowe, finał Pucharu Polski w strzelaniach karabinowych i pistoletowych. Przyjadą najlepsi Polscy zawodnicy, którzy zakwalifikowali się do udziału w zawodach. Stawką zdobycie Pucharu Polski w strzelaniach karabinowych i oddzielnie w strzelaniach pistoletowych.

opracował: Jerzy Zarzycki