Brązowy medal Patryka Sakowskiego na 52 Strzeleckich Mistrzostwach Świata w Changwon (Korea)


Patryk Sakowski ZKS Gwardia Changwon 2018
2-gi od lewej: Patryk Sakowski
fot. - źródło PZSS 
W dalekiej Korei Południowej odbywają się strzeleckie Mistrzostwa Świata, w których uczestniczy dwoje strzelców Gwardii Zielona Góra, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich Sylwia Bogacka i młody pistoleciarz Patryk Sakowski. Przed chwilą zakończyła się rywalizacja w pistolecie szybkostrzelnym juniorów i wychowanek duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki wystrzelał brązowy medal w drużynie. Polscy juniorzy zdobyli 1706 punktów i przegrali tylko z Chinami i Koreą Południową. Indywidualnie najlepszym w drużynie był Patryk Sakowski, który uplasował się na ósmym miejscu z wynikiem 576 punktów, o 2 punkty lepszym od jego rekordu życiowego. Koledzy Sakowskiego z drużyny zajęli 18 (Piwowarski 565) i 19 miejsce (Jurasz 565).

Kowbojską konkurencję pistolet szybkostrzelny strzela się przez 2 dni. Pierwszego dnia każdy zawodnik strzela do pięciu tarcz po dwie serie pięciostrzałowe w czasie 8, 6 i 4 sekundy i w drugim dniu powtarza to samo strzelanie. Suma z dwóch dni decyduje o zajętym miejscu. Patryk Sakowski w pierwszym dniu uzyskał 282 punkty, co jest dla niego wynikiem średnim. W drugim dniu rywalizacji strzelał super.W seriach ośmiosekundowych dwa razy strzelił po 50 punktów, a więc maksymalny wynik. Serie sześciosekundowe też strzelił dwa razy po 50 punktów, a w najtrudniejszych, bo najkrótszych czasowo seriach czterosekundowych dwa razy uzyskał po 47 punktów, co dało sumę 294 punkty i łączny wynik 576 punktów. Równolegle strzelali tą konkurencją seniorzy i wynik Patryka Sakowskiego był lepszy od trójki Polskich seniorów.

Dotychczas Patryk Sakowski zdobywał medale na Mistrzostwach Europy (trzy krążki). Medal wystrzelany w dalekiej Korei to jego pierwszy krążek w Mistrzostwach Świata. Gratulacje dla zawodnika i jego trenerów.

Mistrzostwa Świata jeszcze trwają i czekamy na strzelanie Sylwii Bogackiej.


Opracował: Jerzy Zarzycki