Świetne strzelania Sylwii Bogackiej w Łebie

od lewej: Natalia Kochańska, Sylwia Bogacka.
fot. Piotr Boniaszczuk
Na strzelnicach w Łebie odbyły się zawody klasyfikacyjne, w których oprócz czołówki Polskich strzelców wystąpiły reprezentacje Rosji, Szwecji, Litwy, Łotwy i Ukrainy. Rywalizowano o puchary „Baltic Cup” i w drugim strzelaniu o „Amicus Cup”. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników. Powrót do wielkiej formy zasygnalizowała Sylwia Bogacka, która po dwóch zwycięstwach dwa tygodnie temu w Zielonej Górze, również w Łebie nie znalazła godnej siebie przeciwniczki i odniosła dwa efektowne zwycięstwa w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. Najbliżej pokonania Pani Sylwii była Natalia Kochańska, zawodniczka „Gwardii” Zielona Góra, która zajęła drugie miejsce, minimalnie bo o 1,1 punktu ulegając Bogackiej. W drugich zawodach Natalia Kochańska zajęła 4 miejsce. Z pozostałych karabiniarzy na uwagę zasługują wyniki młodziczek. W pierwszym strzelaniu Daria Muszyńska była ósma (295,6 pkt), a w drugich zawodach ósme miejsce zajęła Patrycja Głuch (296,3 pkt).

W strzelaniach pistoletowych zwycięstwo odniósł Jakub Rabczuk, który w eliminacjach poprawił rekord życiowy i wystrzelał 576 punktów, uzyskując najlepszy wynik eliminacji. W finale też dominował nad konkurentami i osiągnął świetny wynik 237,6 pkt. W drugich zawodach Jakub Rabczuk zajął 3 miejsce. W strzelaniach pistoletowych seniorów świetnie w eliminacjach strzelał Grzegorz Długosz, zajmując w nich drugie miejsce w pierwszych zawodach (575 pkt) i zdecydowanie wygrywając drugie (579 pkt i nowy rekord życiowy). Nie w pełni udały się Grzegorzowi finały, gdyż w obu rywalizację zakończył na czwartym miejscu. W strzelaniach pistoletowych juniorek w obu strzelaniach najlepszą z Polek okazała się Maja Jarosińska, kończąc rywalizację na trzecich miejscach. Medal srebrny w pistolecie młodzików z nowym rekordem życiowym wystrzelał Jakub Cydzik, a brązowy w juniorach Patryk Sakowski.

Najlepsze wyniki zawodników Gwardii Zielona Góra w „Baltic Cup”

A. Karabin pneumatyczny kobiety
1. Sylwia Bogacka elim. 408,1 finał 247,4 pkt
2. Natalia Kochańska elim. 409,3 finał 246,3 pkt

B. Pistolet pneumatyczny juniorzy
3 Jakub Rabczuk elim. 565 finał 212,4 pkt

C. Pistolet pneumatyczny juniorki
3 Maja Jarosińska elim. 367 finał 207,6 pkt

D. Pistolet pneumatyczny młodzicy
4 Kuba Niedziela 273 pkt
6 Jakub Cydzik 269 pkt

Najlepsze wyniki zawodników Gwardii Zielona Góra w „Amicus Cup”

A. Karabin pneumatyczny kobiety
1 Sylwia Bogacka elim. 413,5 finał 246,6 pkt
4 Natalia Kochańska elim. 413,0 finał 202,5 pkt

B. Pistolet pneumatyczny juniorzy
1 Jakub Rabczuk elim. 576 finał 237,6 pkt
3 Patryk Sakowski elim. 562 finał 215,0 pkt
7 Grzegorz Grabowski elim. 561 finał 130,5 pkt

C. Pistolet pneumatyczny juniorki
3 Maja Jarosińska elim. 373 finał 211,1 pkt

D. Pistolet pneumatyczny młodzicy
2 Jakub Cydzik 276 pkt
5 Mariusz Bartczak – Gepart 269 pkt

Najlepsi zawodnicy z Zielonej Góry spisali się bardzo dobrze, a ponad 15 wyników lepszych od rekordów życiowych świadczy o dobrym przygotowaniu zawodników do sezonu strzelań pneumatycznych. Cieszy forma Sylwii Bogackiej, która w sezonie pneumatycznym nie znalazła jeszcze pogromczyni i wygrywa zdecydowanie wszystkie pojedynki. Za dwa tygodnie odbędą się kolejne zawody klasyfikacyjne, tym razem we Wrocławiu. Strzelcy „Gwardii” będą na pewno widoczni na tych zawodach.

Opracował: Jerzy Zarzycki


Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Baltic Cup na facebooku a ich autorem jest Pan Piotr Boniaszczuk.
 Dziękujemy za możliwość opublikowania ich na naszej stronie.