Natalia Kochańska akademicką mistrzynią Polski.

strzelectwo 2017 gwardia
Ludowy Klub Sportowy „Zarabie” Myślenice w dniach 15 – 18 czerwca był organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym. Nasz klub reprezentowała Natalia Kochańska, na co dzień studiująca na Uniwersytecie Warszawskim. Był to również ostatni start naszej zawodniczki przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski kobiet i mężczyzn.
Natalia już pierwszego dnia rywalizacji potwierdziła swoją wysoką formę w strzelaniu w trzech postawach na dystansie 50 metrów. Wynik 577 oczek dawał duże szanse na złoty krążek lecz ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęła strzelczyni z Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach, Weronika Rosłon, która zdobyła o dwa punkty więcej.

To czego nie udało się zdobyć w postawach, nasza reprezentantka wywalczyła w „leżaku”. Złoty medal w tej konkurencji zdobyła z wynikiem 594 punktów na 600 możliwych! Poziom tej rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy fakt uzyskania identycznego wyniku przez konkurentkę z Zawiszy Bydgoszcz, Anetę Stankiewicz. O pierwszym miejscu zadecydowała ilość strzelonych wewnętrznych dziesiątek, których nasza zawodniczka zdobyła o dwie więcej.

Warto również odnotować start Natalii w jedynym finale jaki był rozegrany podczas tych zmagań, w konkurencji karabinu pneumatycznego. Do najlepszej ósemki weszła z piątym wynikiem 404,9 punktów. W finale jedna niższa seria zadecydowała o zajęciu ostatecznie miejsca tuż za podium. Wygrała wspomniana już Aneta Stankiewicz z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wysoka forma naszej zawodniczki zostanie już niedługo sprawdzona podczas startów na strzelnicach wrocławskiego „Śląska”. Na przełomie czerwca i lipca do stolicy Dolnego Śląska zjadą się strzelcy z całej Polski, którzy walczyć będą o miano najlepszego w kraju.

karabiniarka ZKS Gwardia strzelectwo GwardiaOpracował: Damian Komolka