Grad medali zielonogórskich strzelców!

Od 01 do 4 czerwca na strzelnicach Zielonogórskiego Klubu Sportowego „Gwardia” odbyły się ogólnopolskie zawody III Rundy Pucharu Polski w strzelaniu z karabinu i pistoletu. Aż 15 razy zajmowali miejsca na podium strzelcy „Gwardii” Zielona Góra.
W zawodach udział wzięło około 300 zawodników z ponad 40 klubów, a wśród nich 35 zawodników „Gwardii” Zielona Góra. Wśród specjalistów w strzelaniu z broni długiej najlepiej zaprezentowała się Natalia Kochańska. Nie dała szans rywalkom w kategorii seniorek i wygrywając we wszystkich trzech konkurencjach udowodniła, że będzie się liczyć w walce o medale na zbliżających się Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn. W zawodach wzięła też udział Wicemistrzyni Olimpijska – Sylwia Bogacka, ale nie mogła wystartować w konkurencji postawy leżącej, z powodu kontuzji. Pani Sylwia wywalczyła dwa srebrne medale konkurencjach: karabin sportowy 3x20 oraz karabin pneumatyczny 40 strzałów. W kategorii panów nasz jedyny senior Kamil Mazurkiewicz zajął czwarte miejsce w finale karabinu dowolnego trzech postaw.


Zawody te były również ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski dla zawodników w kategorii juniorów. Korzystając o okazji wystawionych zostało również kilkoro juniorów młodszych. Wielkim zaskoczeniem było zdobycie trzeciego miejsca przez Mikołaja Masłowskiego w karabinie pneumatycznym. Tegoroczny zawodnik olimpiady młodzieży wszedł do finału z szóstym wynikiem (604,4). W finałowej walce najlepszej ósemki uległ zaledwie dwójce utytułowanych juniorów z Białegostoku i Tarnowa. Bardzo udane starty zanotowała również juniorka młodsza, Barbara Modrzyk. Uzyskując wynik zbliżony do rekordu życiowego w trzech postawach, zakwalifikowała się do ścisłego finału w którym ostatecznie zajęła ósmą lokatę. W ostatnim dniu zawodów również sprawiła niespodziankę, kwalifikując się z szóstym wynikiem do strzelania finałowego na dystansie 10 metrów. Niestety, pierwsza niższa seria pozbawiła ją szans na walkę o najwyższe lokaty. Po strzale dogrywkowym z rówieśniczką z Białegostoku zakończyła rywalizację na ósmym miejscu, przegrywając zaledwie o 0,1 pkt!

Aż 9 razy na podium stawali pistoleciarze „Gwardii” Zielona Góra, a dwa razy na pierwszym miejscu. Najlepsze wyniki pistoleciarzy „Gwardii” Zielona Góra:

A. Pistolet pneumatyczny 60 strzałów seniorzy
1 Grzegorz Długosz elim. 566 finał 240,1 pkt
3 Paweł Mały elim. 563 finał 214,0 pkt

B. Pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów juniorzy
2 Adrian Filistowicz elim. 524 finał 18 trafień
3 Maciej Korcz elim. 528 finał 16 trafień

C. Pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów seniorzy
1 Łukasz Mowczan elim. 555 finał 22 trafień
3 Maciej Marek elim. 538 finał 13 trafień

D. Pistolet sportowy 30+30 strzałów juniorzy
3 Patryk Sakowski 568 pkt

E. Pistolet dowolny 60 strzałów juniorzy
2 Patryk Sakowski elim. 529 finał 221,4

F. Pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorzy
3 Jakub Rabczuk elim. 558 finał 207,5 pkt

Wysokie rezultaty i zajęte miejsca naszych seniorów i juniorów w tych startach podsycają jeszcze bardziej apetyty przed mistrzostwami kraju na początku lipca. Natomiast dla najmłodszych była to okazja do zmierzenia się z rywalami starszych kategorii do których już niebawem dołączą. Kolejne ważne dla nich zawody to zmagania o „Złoty Muszkiet” i „Złotą Krócicę” we Wrocławiu, które są kolejnym etapem kwalifikacji do tegorocznego Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie.


W imieniu Zarządu Klubu, zawodników i trenerów, serdecznie dziękujemy za odzew na nasz apel i udzielenie pomocy  w przeprowadzeniu III Rundy Pucharu Polski 01-04.06.2017r. następującym firmom:
Panu Prezesowi   Lechosławowi Ciupikowi
i firmie:  LfC Sp. z o.o. Zielona Góra