Strzelcy „Gwardii” najlepsi w Wielkopolsce.

Im. J. Bącler, IIm. A.Polewska, IIIm B. Modrzyk,
fot. Weronika Waresiak
Jak co roku w Rawiczu odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski” w konkurencjach pneumatycznych. Zawody te są pierwszą okazją w tym roku do rywalizacji najmłodszych strzelców na wyjeździe. W związku z tym „Gwardziści” licznie obstawili tegoroczną edycję. Do rywalizacji przystąpiło aż 41 zawodników naszego klubu, w tym 13 młodzików, 22 juniorów młodszych i 6 zawodników starszych kategorii. Rozegrano osiem konkurencji w formie „OPEN”, co oznaczało rywalizację obojga płci w każdej z kategorii wiekowych.Wielkopolanie musieli uznać wyższość zawodników z Zielonej Góry w kategorii młodzików, zarówno w strzelaniu z broni długiej jak i krótkiej. W tej pierwszej zwyciężyła Patrycja Głuch (291,5 pkt.) przed Weroniką Dutkiewicz (288,2 pkt.) i Darią Muszyńską (283,9 pkt.). Zdobyte podium w karabinie powtórzyli pistoleciarze. Zuzanna Horowska wystrzelała złoty medal (267 pkt.), drugie miejsce zdobył Jakub Cydzik (266 pkt.) a na najniższym stopniu podium stanął Hubert Kaczmarek (265 pkt.).

W kategorii juniorów młodszych, w strzelaniu z karabinka pneumatycznego również górą były Zielonogórzanki zdobywając pierwsze trzy miejsca. Złoty medal z nowym rekordem życiowym zdobyła Julia Bącler (401,8 pkt.). Drugie miejsce zajęła Anita Polewska (400 pkt.) a na trzecim miejscu zakończyła rywalizację Barbara Modrzyk (399,4). W konkurencji pistoletowej nasi reprezentanci musieli uznać wyższość strzelca „LESNY” Leszno, Miłosza Wachowiaka (373 pkt.). Kilka oczek mniej „ustrzeliła” Maja Jarosińska (364 pkt.), która o jeden punkt pokonała trzeciego w tej konkurencji Marka Ujazdowskiego. Świetne występy naszych juniorów młodszych rozpalają wielkie nadzieje medalowe związane z ich występami na tegorocznym Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie.

Warto również podkreślić udane występy ”Gwardzistów” w kategoriach starszych. Konkurencję pistoletu pneumatycznego wśród juniorów wygrał zawodnik kadry narodowej Maciej Korcz (371 pkt.). W tej samej kategorii ale w karabinie drugie miejsce zajęła Karolina Pawlak (393,6 pkt.) przed Adamem Nowakowskim (391,8 pkt.).

Wisienką na torcie były rozegrane na koniec dnia ”SUPER FINAŁY” z nagrodami, do których kwalifikowali się zawodnicy z pierwszej trójki w kategoriach od juniora młodszego wzwyż plus jeden wylosowany ze wszystkich strzelających. W pistolecie drugie miejsce wywalczyła Maja Jarosińska przed Maciejem Korczem. Mimo aż sześciu reprezentantów w karabinie zajęli oni miejsca od czwartego do dziewiątego.

Już niebawem kolejna okazja do rywalizacji naszych najlepszych strzelców. W dniach 18-19 marca na obiektach Zielonogórskiej „Gwardii” odbędzie się V Memoriał Ireneusza Jagodzińskiego na który serdecznie zapraszamy.


Opracował: Damian Komolka