Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików we Wrocławiu 15-18 września 2016

Wielki triumf młodych strzelców „Gwardii” Zielona Góra


We Wrocławiu rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym. Zawody są zaliczane do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie dzieci i młodzieży. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z województw Dolnośląskiego, Opolskiego, Wielkopolski i oczywiście Lubuskiego. Startowali zawodnicy z 16 klubów. Lubuskie reprezentowali wyłącznie strzelcy „Gwardii”. Najmłodsi strzelcy z Zielonej Góry spisali się fantastycznie, osiągając najlepszy wynik w historii tych zawodów. Młodzicy „Gwardii” byli doskonale przygotowani do tych zawodów i zdeklasowali swoich przeciwników. W klasyfikacji klubowej Gwardia Zielona Góra zajęła pierwsze miejsce przekraczając granicę 100 punktów (zdobyli 102). Drugie miejsce zajęli gospodarze, czyli Śląsk Wrocław z dorobkiem 26 punktów, a trzecie najlepszy zespół z Wielkopolski Lesna Leszno z 18 punktami. W klasyfikacji województw również zwyciężyło Lubuskie 102 punkty, ale do końca zawodów goniła nas Wielkopolska z ośmioma klubami, ale ich zawodnicy zdobyli tylko 86 punktów.

Strzelcy Gwardii wiele razy stawali na podium, a w czterech konkurencjach zajmowali całe podium. Rekordów życiowych było bez liku. Zawody pokazały, że Klub może być spokojny. Ta ekipa w najbliższych latach będzie decydować o obliczu sportowym Gwardii. W ekipie z Zielonej Góry najlepszym karabiniarzem był Marcin Wysocki, a w pistolecie Maja Jarosińska.
Zielonogórzanie zdobyli 4 złote medale: karabiniarze Marcin Wysocki i Rafał Ratajczak, oraz pistoleciarze Maja Jarosińska i Michał Mirończyk, sześć srebrnych medali: Jakub Kruk, Marcin Wysocki, Maja Jarosińska, Aleksandra Michalak, Jakub Rosa, Jakub Giergielewicz i 8 brązowych medali: Patryk Twarkiewicz, Jakub Kruk, Rafał Ratajczak, Amelia Bulczyńska, Jakub Rosa, Wojciech Wybranowski, Jakub Giergielewicz i Mariusz Bartczak-Gepart. Najbliżej podium na czwartym miejscu zawody zakończyli: Nicola Leks, Weronika Michalak, Michał Mirończyk, Kuba Niedziela, Mateusz Mroziński, Hubert Kaczmarek, Kacper Leszczewicz. Piąte lokaty w zawodach wywalczyli: Patryk Reslerowski, Weronika Dudkiewicz, Laura Bulczyńska, Mikołaj Kogut, Mariusz Bartczak-Gepart, Hubert Kaczmarek, a na szóstych miejscach zawody zakończyli: Patrycja Głuch, Daria Muszyńska, Patryk Pawlas, Nicola Leks, Aleksandra Michalak, Mikołaj Kogut i Wojciech Wybranowski.

W strzelaniach karabinowych zawodników doskonale do zawodów przygotował Damian Komolka, a w strzelaniach pistoletowych dominowali na strzelnicach wychowankowie duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki.

Już za dwa tygodnie ta grupa zawodników będzie reprezentować Klub i województwo na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się w Zielonej Górze. To jedyne Mistrzostwa Polski, które odbędą się poza Wrocławiem. Sympatyków strzelectwa zapraszamy na obiekty „Gwardii” i kibicowanie młodym strzelcom, w ostatnich zawodach kulowych w sezonie 2016.

Opracował: Jerzy Zarzycki