menu

LICENCJA ZAWODNICZA PZSS

W dniu 24.08.2022 (środa), biura ZKS Gwardia będą czynne do godziny 13.00.

Chcesz nauczyć się strzelać?
Weź udział w projekcie!

ZAPISZ SIĘ

Bogumił Połoński

Bogumił Połoński Bogumił Połoński rocznik 1978r do sekcji kickboxingu trafił w 1995r. Jako młody człowiek szybko rozwijał swój talent do sztuk walki. Sukcesy zaczął osiągać już w roku 1997 zdobywając jako młodzieżowiec w Węgrowie srebrny medal.

Pod okiem trenerów T. Dudy, B.Graczyka i J. Biernackiego zdobywał kolejne medale krajowe i międzynarodowe staczając w barwach klubu ponad 100 walk. Charakteryzował się uporem i starannością wykonywanych technik, niedługo czekał na swoje największe osiągnięcia (m.in. trzy Puchary Świata). Przez dwa lata prowadził z sukcesami w klubie wspólnie z Maciejem Domińczakiem sekcję Taekwondoo olimpijskiego po wcześniejszym zdobyciu uprawnień instruktora tej dyscypliny.

W latach 1997 – 2007 był w ścisłej Kadrze Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu. Otrzymał tez pięć nagród od Ministra Sportu Rzeczypospolitej Polskiej, oraz siedem od Prezydenta Miasta Zielona Góra. Był również trenerem Kadry Narodowej Kickboxingu. W barwach Gwardii jako zawodnik zdobył jedenaście medali w zawodach Międzynarodowych w tym trzy Puchary Świata (w latach 1999, 2002, 2004), trzynastokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski w tym pięć razy był najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski. W 2001 roku wywalczył tytuł Wicemistrza Świata a w latach 2000, 2002 i 2004 tytuły wicemistrza Europy. W 2005r. założył własny Klub „Boksing” Zielona Góra występując jeszcze przez ponad rok w barwach klubowych „Gwardii” Zielona Góra. Później poszedł na tzw. własny rozrachunek osiągając bardzo duże sukcesy i działa do tej pory w dyscyplinie kickboxing, która została mu zaszczepiona w naszym klubie Gwardia Zielona Góra. W czasie pobytu w klubie był bardzo lubianym i szanowanym zawodnikiem. Włączał się w życie sportowe klubu i wielokrotnie wspomagał w organizacji imprez sportów walki.